Про компанію Продукція Дошка оголошень
 

Про компанію
     
Прайс-лист
Публікації
Реєстрація ВМП
Партнери
Контакти
Вакансії
Події
   
   
 
Продукція
     
Лабораторія
Фізіотерапія
Нейрохірургія
Кардіологія
Неонатологiя
Рентгентехніка
Рентгензахист
Ендоскопія
Ультразвукове устаткування
Високочастотна хірургія
Фетальнi монітори і доплери
Шприцеві насоси
Відсмоктувачі хірургічні
Офтальмологія
Мікроскопи
Ваги медичні
Медичні меблі
Оздоровчо-реабілітаційні
установки
Різне
   
   
Концепція створення СПА-капсул
   Добавлено: 7 июня 2006  
 
70-80-ті роки стали піком розвитку фітнесу й культу здорового способу життя в США. Люди хотіли виглядати красиво, молодо, успішно. Багато в чому це, звичайно, було пов'язане з кіноіндустрією і високою організацією бізнесів-процесів. Формувалася думка: процвітаючий бізнесмен - бадьора людина з міцним здоров'ям, гарним настроєм, у відмінній фізичній формі. Крім того, з'явилася мода на здоров'я, на здоровий спосіб життя. Наприкінці 80-х років ця тенденція охопила всю планету й перетворившись у величезну індустрію - краси й здоров'я. Стали з'являтися нові препарати, тренажери, косметичні лінії. Але ж до 1994-1995 р. навіть термін "СПА", що активно використається сьогодні в усім світі, не вживався.

Концепція створення Спа-капсули ґрунтувалася на наступному міркуванні: якщо міський житель не може жити в умовах морського курорту, то виходить, цей курорт треба наблизити до нього. Що можна зробити, щоб захистити людину від агресивного навколишнього середовища? Треба просто перекрити потік агресивних зовнішніх впливів і занурити людини в середовище, що знову запустить пригноблені механізми захисту й саморегуляції організму. Так, в 1986 році в північному штаті Міннесота, де клімат мало відрізняється від морозної Росії, з'явилася на світло перша капсула здорового навколишнього середовища - у вигляді маленького "космічного" апарата, постаченого основними функціями стимуляції життєзабезпечення. Ідея створення Спа-капсули належить американцеві Стівену Дафферу. На початку це була якась машина квадратної форми, схожа на коробку. Принцип її роботи базувався на теплі й вібрації. Призначався цей апарат для боротьби з надлишковою вагою. У той час це було мало схоже на сьогоднішній високотехнологічний оздоровчий комплекс. Коли створювалася перша Спа-капсула, такого поняття, як Спа-індустрія, ще не була. Тоді подібним устаткуванням оснащувалися фітнес-клуби. Не салони краси, не оздоровчі центри й клініки, а саме фітнес-клуби. Але головне - це ідея: сполучення тепла й вібрації. Стівен Даффер і його однодумці прагнули створити такий апарат, що зміг би відтворювати середовище, максимально наближену до природного середовища перебування людини: чисті повітря й вода, тепло, аромати трав і квітів, легка бриз. Нічого урбаністичного, твердого, різкого. Все повинне було бути органічно, природно. У кожній людині закладена генетична пам'ять перебування в теплі й спокої материнського чрева. Тому капсула повинна була стати якимсь інкубатором для дорослої людини. При створенні дизайну капсули розроблювачі розклали фотографії із зображеннями морських ссавців, і прообраз майбутньої форми зложився сам собою. Що може бути гарніше дельфінів, що розріжуть своїми блискучими тілами пружну хвилю. Так з'явилася на світло перша модель Альфа Капсули.

Alpha SPA™. Сімейство капсул поступово росло й розширювалося, формуючи концепцію Спа-бізнесу як курорту в стінах сучасних мегаполісів.

Удосконалювалися інженерні й комп'ютерні технології, створювалися фізіотерапевтичні методики, проводилися медичні дослідження, з'являлися нові дизайнерські рішення. Сьогодні спектр альфа- капсул набагато ширше, ніж можна було представити в 1986 році. З'явилися інші виробники, а також підроблені капсули. Час показав, що ідея "напіввідчиненої системи із програмувальним середовищем", окремо для тіла й особи, незамінна в області відбудовної медицини, особливо для установ, що працюють із потоком пацієнтів. Створено моделі, розраховані на медичний ринок. Протягом багатьох лет із застосуванням цього встаткування курси реабілітації проходять пацієнти багатьох російських стаціонарів, госпіталів. Наукові співробітники реабілітаційних центрів і фізіотерапевтичних відділень вузькоспеціалізованих інститутів розробляють власні реабілітаційні програми, беручи активну участь у розробці й впровадженні нових програм і методик.

Але капсули створювалися як якась альтернатива Спа-курорту, і не менша увага виробники приділяють естетичному ринку. Механізм мультісенсорного впливу на організм, а також сполучення ароматів, м'якого сонячного світла й музики істотно підвищує результативність більшості Спа-процедур. І в цьому напрямку головне завдання виробників - зробити капсулу невід'ємною частиною більшості Спа-услуг у салоні мегаполіса, здійснивши перенос основних Спа-процедур у капсулу.

Spectra Color™ SPA System

Сучасна капсула, залежно від моделі й обраної терапевтичної програми, комбінує певну кількість сенсорних впливів різної інтенсивності, що впливають на фізичні й психічні процеси організму, зберігаючи вихідну філософію СПА-капсули: використати тільки м'які природні фактори впливу. Завдяки унікальній комбінації фізіотерапевтичних факторів, використовуваних у капсулах (суха сауна з регульованої до 82°С температурою, четырехканальна система ароматерапії, низькоінтенсивний вібраційний масаж, іонний душ, музико- і хромотерапія), моделі, що надійшли на російський ринок на початку 90-х років і сьогодні повноцінно й активно використаються в косметології й відбудовній медицині. Поєднане використання цих натуральних впливів дозволяє створювати ефективні програми для комплексної оздоровчої реабілітації й косметологічної корекції: релаксація, боротьба із целюлітом, підготовка до масажу, обгортання тіла, детоксикація, сон, догляд за шкірою, зняття стресу, боротьба із зайвою вагою й т.д. Програми вибираються натисканням сенсорних клавіш мікрокомп'ютера (їхній запуск не вимагає високої кваліфікації користувача) і виконуються автоматично. Можливе створення персональних програм, коли кожний з параметрів задається самостійно. Для вибору фізіотерапевтичних методів, їхнього сполучення й комбінації, тривалості й інтенсивності їхнього впливу необхідні додаткові спеціальні знання в областях класичної фізіотерапії, реабілітології й естетичній медицини.

Удосконалювалися технології, і можливості капсул розширилися. З 1996 року стала застосовуватися мультихромна світлова система, що занурює пацієнта в безліч квітів видимого спектра й створює оптимальний й індивідуальний колірний баланс за допомогою 12 монохромних світлових джерел. Кожні кольори робить певний як фізіотерапевтичний, так і психологічний ефект: від порушення до глибокої релаксації.

Капсула, що підтримує режими хромотерапії, містить у собі шість убудованих полноспектрових флуоресцентних ламп загальною потужністю світіння 9000 люкс. Повний спектр відтворює ефект сонячного світіння, що сприяє відновленню й підтримці необхідного біохімічного балансу в організмі людини. На відміну від звичайного флуоресцентного світіння, що містить тільки червону, блакитну й фіолетову колірні складові, полноспектрове світіння є чисто білим і містить у собі червоний, жовтогарячий, жовтий, зелений, голубий і фіолетовий кольори. Точно також як натуральні білі кольори зібраний із квітів веселки, які ми можемо спостерігати під час дощу, так і полноспектрове світіння в капсулі виконано за рахунок рефракції видимих колірних градацій у видиме біле світло, відтворюючи ефект сонячного світіння (без твердих Уф-промінів).

Застосовується також кожний з окремих квітів (червоний, жовтогарячий, жовтий, блакитний, зелений, фіолетовий) полноспектрового світіння для відновлення біоенергетичного рівня організму, зняття напруги, активізації фотохімічних процесів.

Альфа, тета фотостимуляція, використовувана в Spectra Сolor, являє собою вплив різної частоти (альфа 1-2 або тета 1-2) пульсації червоних кольорів видимого спектра (400-760 нм), виробленого стробоскопічним пристроєм. Відомо, що поява тета-хвиль (4-7 Гц) характерно для переходу від стану сну до пильнування й навпаки. У цьому стані мозок більше сприйнятливий, виникають яскраві уявлювані картини, народжуються уявні асоціації. Альфа-хвилі (8-12 Гц) виникають при відчутті спокою й розслаблення, вони часто спостерігаються під час денного сну. У міру того, як мозок зчитує світлові мерехтіння, відбувається поступове засвоювання їхніх домінуючих ритмів. Відбувається синхронізація електричної активності кори головного мозку із задає частотой, що: людина поринає в стан глибокої релаксації, або активізуються розумові процеси. Заміняючи нестійкі старі асоціативні ланцюжки на нові, ми сприяємо усуненню нав'язливих станів, патологічних залежностей, порушень сну. Крім того, синхронізуючись із хвилями, що виникають у результаті впливу музики, імпульсна фотостимуляція підсилює дію функціональної музикотерапії.

Спа-капсула тепер повністю контролюється спеціальною убудованою електронною системою, керування якої відбувається за допомогою інтерактивного LCD-монітора. Кожний з параметрів процедури в будь-який момент може бути скоректований як персоналом, так і самим пацієнтом. На згадку комп'ютера внесено більше процедур і програма, що набудовує персонально, що дає можливість у майбутньому додавати інноваційні, найбільш ефективні процедури. Таке встаткування застосовується в багатьох областях медицини, косметології. Спа-капсула стає базою для проведення унікальних Спа-процедур із застосуванням Hi-tech технологій.

Терапевтичні ефекти:
 • Виведення токсинів (детоксикація)
 • Активація процесів метаболізму
 • Стимуляція імунітету
 • Поліпшення мікроциркуляції
 • Лімфодренаж
 • Антіцелюлитні програми
 • Моделювання фігури
 • Стимуляція потовідділення, ремінералізація
 • Зняття м'язової утоми
 • Інгаляції ефірними маслами (ароматерапія)
 • Релаксація й зняття стресу
 • Очищення, омолодження шкіри
 • Лікування й профілактика псоріазу
 • Спалювання калорій
 • Зниження апетиту (робота із зайвою вагою)
 • Індукція глибокої релаксації
 • Позитивний ефект сонячного світла без Уф-промінів
 • Поєднане використання гідропроцедур і мануальної терапії.
Oxy-SPA™

Усім відома виняткова роль кисню в життєдіяльності організму. У ході еволюції природа навчилася його використати для забезпечення всіх енергозтатратних функцій. По суті - це основа існування живого. Однак природа не врахувала, що діяльність людини вносить непоправні негативні корективи в стан навколишнього його середовища. Зміст кисню в атмосфері Землі неухильно знижується. Мільйони років тому його було близько 40%, до початку 20 століття - 24%, зараз - не більше 20,8%.

В атмосфері мегаполісів кисню не більше 18%, а в промислових районах великих міст його концентрація нерідко наближається до небезпечного для людини рисі в 8-9%.

Шкідливої ж речовини промисловості й автомобільного транспорту, такі як оксид вуглецю, оксид азоту, ціанід й інші є конкурентами кисню за зв'язування з гемоглобіном крові. Накопичуючись в атмосфері міст у безвітряну погоду, вони ще сильніше утрудняють засвоєння кисню організмом. Стан гіпоксії став звичним для жителів мегаполісів. Крім того, у таких умовах стає неминучим перерозподіл вступника в організм кисню на користь серця, мозку, бруньок і печінки для "виживання" усього організму в умовах кисневого голодування. На останнім місці в цьому ряді коштує шкіра, першої приймаюча на себе всі удари зовнішнього середовища, що зберігає тепло й активно бере участь у регуляції багатьох фізіологічних процесів. Саме на шкірі й з'являються перші ознаки гіпоксії: почервоніння, шелушеніє, що супроводжуються сверблячкою, нестерпність багатьох зовнішніх засобів, ознаки передчасного старіння. Тому фахівці багатьох галузей працюють над проблемою хронічної гіпоксії й розробляють методи, що сприяють її усуненню.

В 2003 році на російському ринку з'явилася Спа-капсула з ексклюзивною методикою оксігипертермія. Оксігипертермія - це створення терапевтичного середовища, що комбінує кисень у високій концентрації й варііруєму температуру.

Методика була представлена вперше у світі й викликала інтерес серед лікарів різних спеціальностей. Зокрема, на базі Національного наукового центра наркології МЗ РФ у даний момент завершуються наукові дослідження із застосування даного методу в період абстиненції й реабілітації наркологічних хворих. Капсула Oxy-SPA передбачає різні модифікації використання кисню, надаючи лікарям і косметологам більші можливості підбора й складання індивідуальних програм. Це:
 • інгаляція чистого кисню (можна в сполученні з ароматерапією) з використанням маски, ендоназальних зондів і струминної подачі (face air). Інгаляції киснем входять у комплекс процедури, але їх можна використати також як додатковий вплив під час процедур косметичного відходу. Потік кисню може мінятися від 0,5 до 6 літрів у хвилину,
 • подача чистого (до 99%) зволоженого кисню в капсулу з можливістю турбо-режиму,
 • нанесення на поверхню шкіри спеціальних (залежно від розв'язуваних проблем) косметичних або лікувальних препаратів за допомогою струменя чистого кисню (оксіаерозоль або оксі-спрей).
У сполученні з дозованою гіпертермією оксігенація прискорює процеси метаболізму й регенерації, підсилює клітинну активність, робить антисептичний ефект. Оксігипертермія підвищує біодоступність активних речовин, нанесених на поверхню шкіри у вигляді локальних аплікацій. При проведенні сеансу оксігипертермії підсилюється циркуляція крові, збагаченої киснем, що сприяє детоксикації, очищенню й поліпшенню регенеративних функцій органів. Комплексний вплив стимулює імунітет. Оксігипертермія є самостійним, повноцінним методом детоксикації.

Загальновідомо, що саме достатній рівень кисню в тканинах є "секретом молодості". Знижений зміст кисню в крові й, відповідно, у тканинах, є одним з первинних факторів у процесі старіння. У шкірі сповільнюється синтез структурних білків, таких як коллаген, эластін і т.д. Як правило, замолоду оксігенація організму достатня для повноцінного функціонування кліток. Однак для компенсації дегенеративних процесів в організмі необхідна додаткова оксігенація. Підвищення рівня кисню в тканинах скорочує строки відновлення шкіри, у тому числі після проведення таких агресивних косметичних процедур, як лазерне шліфування, хімічні пілінги й мікродермобразія.

Оксігенація стимулює відновлення клітинного складу тканин усього організму, тому що кисень активізує й підтримує на певному рівні регенеративні здатності тканин.

Середовище з підвищеним змістом кисню сприятливо впливають на плин ряду шкірних захворювань, пов'язаних з порушенням проліферативних процесів у шкірі (наприклад, псоріаз).

Кисень подається в капсулу від власного концентратора кисню без тиску, що є принциповою відмінністю кисло-рідної капсули від барокамери. Це дозволяє уникнути основних протипоказань для процедур оксигенотерапії й технічних проблем, пов'язаних з експлуатацією кисло-рідних станцій або балонів під тиском.

Система Широдхари, використовувана з давніх часів для досягнення стану глибокої релаксації, у сполученні зі спеціальними зовнішніми засобами надає додаткову можливість відходу-відновлення за шкірою волосистої частини голови.

Такий апарат ідеальний для проведення більшості Спа-процедур. Широкі можливості терапевтичного застосування, а також численні методики й спеціально розроблена лінія космецевтичних препаратів дозволяє проводити до декількох десятків протоколів по оздоровчій реабілітації й косметологічній корекції. Також однієї з найважливіших особливостей Спа-капсули є можливість проведення певних процедур в умовах домашнього СПА без участі медичного або іншого персоналу.

Протоколи по процедурах - це комбінація високих технологій і класичних методів застосування спеціалізованої косметики.

Терапія може сполучатися з будь-якими професійними косметичними й космецевтичними засобами.

Сімейство альфа-капсул створює зроблену для здоров'я середовище курорту. Це мініатюрний лікувально-курортний санаторій, із для салонів краси, фітнес-, Спа-студій і потужний фізіотерапевтичний комплекс для медичних установ і реабілітаційних центрів.

Все це в сполученні з іншими факторами впливу альфа-капсул, описаними вище, дозволяє досягти гарних і стійких результатів при проведенні програм, спрямованих на зниження ваги, моделювання форми тіла, детоксикацію й лімфодренаж, антіцелюлитних програм по догляду за шкірою тіла, а також програм по лікуванню шкірних захворювань.

Як видно із усього вищевикладеного, спектр застосування капсул багатогранний: від лікувальних й оздоровчих програм до численних естетичних. Вони зайняли своє гідне місце в медичних центрах, науково-дослідних інститутах, санаторіях і профілакторіях, великих Спа-центрах і веллнес-отелях, міських СПА-, фитнес-центрах, косметичних салонах.

Уже накопичений клінічний досвід і численні наукові дослідження показують, що дотримання в комплексних установках "Альфа-капсула" заданих фізичних і мікрокліматичних параметрів з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта викликає виражений оздоровчий ефект не тільки в зоні регіонарного впливу, але й сприяє розвитку реакцій адаптації, спрямованих на забезпечення оптимальної життєдіяльності й формування функціональних систем, що нормалізують гомеостаз, підвищує імунну реактивність, поліпшує обмінні процеси, сприяє засвоєнню білків, жирів і вуглеводів, поліпшує трофіку й регенерацію тканин, фізичні властивості сполучної тканини, знижує м'язовий гіпертонус. Цим порозумівається широке використання показань, тому що для всіх груп реабілітіруємих, незалежно від нозологічних форм захворювань і поразок, характерне зниження адаптаційних можливостей і регуляторні порушення, що проявляються у формі астенічного синдрому (зі зниженням рівня психоемоційного стану, нестійким тлом настрою, швидкою стомлюваністю, розладом сну, зниженням фізичної витривалості) і синдромів вегетативної дисфункції (серцевою аритмією, підвищеною пітливістю, тремтінням пальців рук, підвищеною збудливістю).

Аналіз ефективності "Альфа-капсул" свідчить про доцільність їхнього використання в пацієнтів з ознаками нервово-психічних розладів (астеноневротичним, астеноипохондричним, астенодепресивним синдромами).

У половини пацієнтів відзначене поліпшення настрою після першої ж процедури. Після п'ятої процедури в більшості з них зникають головні болі, знижується рівень ситуаційної тривожності, поліпшується якість сну, стабілізуються показники гемодінаміки й вегетативного статусу. По завершенні курсу в 96% осіб за результатами комплексного клініко-психологічного дослідження відзначений стійкий позитивний ефект, покращилися показники функціонального стану. 64% пацієнтів під час процедур указували на повний відхід від проблем і конфліктів, відчуття "свіжості", незвичайності позитивних емоцій, повного фізичного розслаблення в сполученні із чіткістю свідомості, яскравістю уяви.

Таким чином, комплексні реабілітаційні установки "Альфа-капсула" повністю відповідають всім принципам "оптимального лікувально-оздоровчого методу". Під оптимальним розуміється досить ефективний метод, що робить саногене вплив не тільки в зоні регіонарного впливу, але й сприятливої загальної резистентності організму, активізації імунної реактивності, що володіє можливостями стимуляції й корекції регуляторних систем, що використає фізіологічні шляхи впливів, інтенсивність яких повинна відповідати функціональному стану пацієнта, за умови раціональності й економічності в практичній реалізації.

Мультісенсорні Спа-системи є відмінним доповненням до Спа-салонам у готелях, гольфах-клубах, тенісних клубах, фітнес- і веллнес-клубах й, звичайно ж, у медико-оздоровчих центрах і салонах краси. Для приватних користувачів - це оздоровчий центр VIP-класу з більшим вибором ексклюзивних процедур різної інтенсивності й практично необмежені терапевтичні можливості комбінованих методів.

Розмаїтість їхніх функцій дозволить Спа-салону або клініці пропонувати кожному відвідувачеві індивідуальний підхід, адаптований до його потреб, способу життя й бажанням.

Процес технологічного вдосконалювання такого встаткування буде рости разом з нашим прагненням до здорового способу життя.

Людина, якщо розглядати його з погляду світової еволюції, переважно прагне створити умови для життя, а не адаптуватися до середовища перебування. Людина не чекає, коли в процесі еволюції з'явиться густий волосяний покрив для виживання при негативних температурах. Люди навчилися користуватися вогнем і шкірами. Зараз ми майже не замислюємося над подібними завданнями, є готові універсальні рішення, ми заощаджуємо більше часу, намагаємося винайти більше надійні, економічні й екологічно чисті рішення. Людина літає через океани, не чекає, коли виростуть "крила" для подібних перельотів. Звичайно, пошук правильного рішення - це процес, і помилки неминучі. Часто просто не вистачає досвіду. Постійно відбуваються наукові відкриття, інформації стає усе більше, рішення складніше. Збільшується обсяг інформації, що кожному наступному поколінню необхідно запам'ятати й проаналізувати. Нам постійно бракує часу. Але середня тривалість життя людини із часів Древнього Єгипту збільшилася більш ніж у два рази, і це далеко не межа. Виходить, роблячи помилки, цивілізація розвивається в правильному напрямку. Відомі фактори, що серйозно підривають здоров'я людини. Перше місце через смерть у Росії ділять серцево-судинні й онкологічні захворювання. Основні причини виникнення цих патологічних процесів теж відомі - це хронічний стрес, неправильне харчування з перевагою жирів і вуглеводів (зайва вага) і хронічна інтоксикація.

Планомірна робота, спрямована на боротьбу із цими причинами, є нашим загальним завданням.

Платоненко Олексій В'ячеславович,
керівник відділу інноваційних проектів,
Альфа СПА, Група компаній ВНІІМІ

Джерело: http://www.alfaspa.com
 
   
 
  Links: med.ultramed.kiev.ua | ultramed.kiev.ua | ultramed.com.ua | ukrmedsys.infomir.kiev.ua | mstol.com.ua | mkreslo.com.ua
Copyright © 2007
design by netto.com.ua
bigmir)net TOP 100 META-Ukraine Rated by MyTOP Рейтинг@Mail.ru